Co robiliśmy w 2021 roku? Krótkie podsumowanie

Kolejny rok upłynął pod znakiem pandemii w tle. Nie był to łatwy rok, ale na pewno obfitujący w wydarzenia i podejmowane przez nas działania z myślą o zwierzętach.

moritz-knoringer-Vn1m4tSCUt0-unsplash

Dziękujemy za każdy przekazany nam 1%, za darowizny, w tym serdecznie dziękujemy Hoya Lens Poland i osobie, która w ramach konkursu organizowanego przez Hoya Lens wybrała Owcę jako odbiorczynię darowizny, dziękujemy ZOOPLUS, który w ramach swojego programu  ZOOLOVE przekazał nam darowiznę! Bez Was ten rok mógłby być dla nas znacznie cięższy niż był! Dziękujemy też grantodawcy Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy za przyznanie grantu na realizacje monitoringu wymiaru sprawiedliwości – projektu „Mają prawa? Sprawdzamy!”. Dziękujemy też wszystkim Wam, którzy i które wsparłyście  Owcę indywidualnymi darowiznami.

I prosimy każdą i każdego z Was, czytających te słowa – pomyśl o zwierzętach pod naszą opieką i w tym roku – podaruj swój 1% i darowiznę na ptaki:

Zwierzęta ratujemy, leczymy i otaczamy opieką tylko dzięki 1% i darowiznom, bez nich nie jesteśmy  w stanie nic zrobić.

Co zrobiliśmy w 2020 roku dla zwierząt?

Dzięki Waszym darowiznom, wirtualnym adopcjom i pieniądzom z 1%;

  • leczyliśmy i żywiliśmy przebywające pod naszą dożywotnią opieką schorowane zwierzęta – ptaki i koty, zapewnialiśmy im leki, suplementy i środki higieniczne. Obecnie mamy pod opieką 66 ptaków i 3 koty – wszystkie te zwierzęta dożywotnio zostaną pod naszą opieką ze względu na choroby przewlekłe, na które cierpią.
  • poczyniliśmy kilka inwestycji w naszą ptaszarnię – w związku z niestabilną pogodą związaną ze zmianami klimatycznymi zainwestowaliśmy w klimatyzator i ogrzewanie, tak by zabezpieczyć ptaki na wszelkie możliwości.
  • trafiały do nas kolejne ptaki, które mogliśmy leczyć, rehabilitować, i po wyzdrowieniu wypuszczać na wolność – m.in. odchowaliśmy 8 piskląt, usuniętych z gniazd podczas remontu budynku. Niestety nie wszystkim udało się pomóc, niektóre trawiły do nas zbyt późno i umierały zanim otrzymały pomoc medyczną.

Dodatkowo

  • opiniowaliśmy projekt ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego opracowany przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Piątkowskiego
  • wspieraliśmy akcję Nasz Rzecznik i działania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska w protestach przeciwko ograniczeniu ustawy o dostępie do informacji publicznej
  • udzielaliśmy setek fachowych porad dla osób z całej Polski w zakresie leczenia i opieki nad dzikimi zwierzętami, a także dostępu do informacji publicznej i prowadzenia interwencji w przypadku znęcania się nad zwierzętami
  • prowadziliśmy dla Was bloga, dzieląc się naszą wiedzą.

Dzięki dotacji z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy realizowaliśmy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSTRAŻ projekt „Mają prawa? Sprawdzamy!”:

Możecie na bieżąco śledzić działania w projekcie na naszej stronie została opracowana podstrona projektu! Zachęcamy Was do tego, a już w tym roku upublicznimy wyniki naszego nowego monitoringu wymiaru sprawiedliwości! Stay tuned!

Niestety też w ubiegłym roku spotkało nas parę nieprzyjemnych rzeczy m.in. podczas organizowanego przez nas i Ekostraż briefingu online dla mediów na temat naszego monitoringu wymiaru sprawiedliwości staliśmy się ofiarą internetowej napaści. Niezidentyfikowane osoby próbowały uniemożliwić przeprowadzenie briefingu poprzez odtwarzanie treści o charakterze wulgarnym, pornograficznym, ubliżanie uczestnikom i używanie mowy nienawiści. Podobny atak miał miejsce podczas wydarzeń online innych organizacji m.in. WWF Polska, co pozwala nam sądzić, że atak miał związek z prowadzoną od dłuższego czasu przez rządzących akcją dyskredytacji środowiska organizacji społecznych, w tym działających na rzecz zwierząt i ekologii.

Pomóż nam dalej działać dla zwierząt w 2022 roku!

Dziękujemy!

Poprzedni post

Następny post

Wesprzyj Owcę!

Wspierając nas sprawiasz, że historie zwierząt kończą się szczęśliwie.