Jak możesz pomóc Owcy?

Zwierzętom pod opieką Fundacji możesz pomóc na wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy listę kilku najczęściej wybieranych form wsparcia.

Finansowo

  • wesprzyj zwierzęta finansowo – wpłać darowiznę
  • wesprzyj zwierzęta stałym przelewem comiesięcznym dowolnej wysokości – dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli regularnie opłacać faktury za leczenie zwierząt i planować nasze działania dla zwierząt z wyprzedzeniem!

Sprawdź, co dzięki darowiznom udało nam się zrobić w ubiegłym roku!

Pamiętaj:

  • jeśli jesteś osobą fizyczną możesz odliczyć od swego dochodu darowiznę stanowiącą do 6% dochodu (zgodnie z art. 26, ust.1, punkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dn. 26.07.1991 r. z późniejszymi zmianami)
  • jeśli jesteś osobą prawną możesz odliczyć od dochodu kwotę darowizny do 10% dochodu osoby prawnej (zgodnie z art. 18, ust. 1, punkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dn. 15.02.1992 r. z późniejszymi zmianami.).

Podstawą odliczenia darowizny jest posiadanie udokumentowanej wpłaty na konto bankowe organizacji – potwierdzenie dokonania przelewu lub wpłaty.

Materialnie

Wesprzyj zwierzęta darowizną materialną, kup dla naszych zwierząt karmę, leki, środki czystości. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się co obecnie jest najbardziej potrzebne – napisz wiadomość: fundacja@czarnaowca.org.

Przekaż 1% podatku

Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego od lutego 2013 roku. Możesz jej przekazać swój 1% – dzięki niemu będziemy mogli jeszcze skuteczniej działać na rzecz zwierząt przez cały rok!

Zobacz co zrobiliśmy dzięki 1% w ubiegłych latach!

Zamów nasze publikacje dla szkoły lub biblioteki

Fundacja opracowała i wydała kilka publikacji książkowych, filmowych a także grę planszową. Możesz je zamówić do swojej szkoły lub pobliskiej biblioteki za zwrot kosztów przesyłki.

Współpraca z biznesem

Fundacja jest otwarta na współpracę z biznesem. Jeśli prowadzisz firmę przyjazną zwierzętom i chcesz wesprzeć nasze działania możesz to zrobić w następujący sposób:

  • przekazać darowizny rzeczowe – karmy, leki, środki czystości, sprzęt biurowy i multimedialny, produkty, które mogą stanowić nagrodę w konkursach i aukcjach
  • przekazać darowiznę finansową
  • przekazywać konkretny procent zysku ze sprzedaży swojego produktu
  • współpracować z nami na zasadzie wolontariatu pracowniczego
  • pomóc nam nieodpłatnie w prowadzeniu działań promujących prawa zwierząt – realizacja spotów, reklam, wsparcie graficzne, druk ulotek i innych materiałów Fundacji, wsparcie promocyjne.
  • pay roll – praktyka automatycznego potrącania, za zgodą pracownika, określonej kwoty z jego miesięcznych poborów na cele społeczne i charytatywne

A może masz własny pomysł na współpracę? Chcesz mieć pewność, że Twoje wsparcie zostanie dobrze wykorzystane? Chcesz wesprzeć organizację skuteczną, z długim stażem i pozytywnym wizerunkiem? Skontaktuj się z nami bezpośrednio: tomek@czarnaowca.org.

Fundacja współpracuje tylko z firmami, których działania nie stoją w sprzeczności z celami statutowymi Fundacji.

Wesprzyj Owcę!

Wspierając nas sprawiasz, że historie zwierząt kończą się szczęśliwie.