Troska o siebie w aktywizmie prozwierzęcym –bezpłatny kurs e-learningowy

Zapraszamy Cię do skorzystania z wyjątkowego kursu e-learningowego „Zaangażowanie, wypalenie, regeneracja. Troska o siebie w aktywizmie prozwierzęcym”. Powstał z myślą o wszystkich osobach, które działają na rzecz zwierząt.

Kurs jest bezpłatny – powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Możesz z niego skorzystać na naszej platformie e-learningowej zwierzetaiprawo.org po zalogowaniu się.

Kurs został stworzony przez Natalię Saratę z Fundacji RegenerAkcja. Miejsce dla zmęczonych aktywistek i aktywistów. Natalia jest aktywistką i edukatorką, związaną z emancypacyjnymi organizacjami i kolektywami, obecnie wspiera aktywistów i aktywistki w refleksji nad modelami zaangażowania i przeciążenia aktywistycznego.

Kurs zawiera informacje na temat osobistych, organizacyjnych i systemowych czynników wypalania się i przeciążania w aktywizmie prozwierzęcym, daje możliwość oceny własnego dobrostanu, pozwala na rozpoznanie tematu regeneratywnej i wypalającej kultury organizacji. A co najważniejsze PODPOWIADA rozwiązania wspierające regenerację w działalności społecznej na rzecz zwierząt.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i szczęśliwe, że Natalia opracowała dla naszej Fundacji kurs antywypaleniowy i że możemy się nim z Tobą podzielić!

Po latach aktywizmu dla zwierząt wiemy, że temat wypalenia aktywistycznego jest czymś, co może dotknąć każdego i każdą, zwłaszcza, jeśli na co dzień udzielamy pomocy i towarzyszymy zwierzętom w chorobie czy śmierci.

Dlatego uważamy, że lepiej zanim nastąpi wypalenie spróbować mu przeciwdziałać i zatroszczyć się o siebie, tak jak staramy się troszczyć o zwierzęta pod naszą opieką. Do czego i Ciebie serdecznie zachęcamy!

Kurs powstał w ramach projektu “Mają prawa? Sprawdzamy!” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

sarata

Poprzedni post

Następny post

Wesprzyj Owcę!

Wspierając nas sprawiasz, że historie zwierząt kończą się szczęśliwie.