5 najważniejszych wpisów Owcy 2016 roku, które musisz przeczytać!

W ubiegłym roku założyliśmy Owcowego bloga, by dzielić się z Wami naszą praktyczną wiedzą, zdobytą przez lata działań dla zwierząt. Co najchętniej czytaliście u nas 2016 roku? Jakiej wiedzy szukaliście? Poznaj najważniejsze tematy, jakie poruszaliśmy w 2016 roku!

Top 5 owcy - najchętniej czytane wpisy o zwierzętach i prawach zwierząt

Top 5 Owcy to:

1. Zabierać czy nie zabierać

Praktyczna odpowiedź na dylemat, przed którym może stanąć każdy i każda z nas – czy pisklę/podlot, które spotkaliśmy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy?

2. Strach ma wielkie oczy

Często boimy się, że pomagając zwierzęciu możemy się czymś zarazić. To szkodliwy stereotyp wpływający na życie wielu zwierząt.  Nawet przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej potwierdził, że nie ma możliwości zarażenia się czymkolwiek od gołębia!

3. Zwierzę to nie szkodnik!

Łatka „szkodnika” przypięta wielu gatunkom zwierząt, doprowadza do ich eksterminacji. Skąd się wzięła i jak możemy z nią walczyć?

4. Po co zwierzętom zmiana prawa?

Wyjaśniamy, dlaczego zmiana Ustawy o ochronie zwierząt jest konieczna i czemu tak ważne jest podpisanie naszej petycji: www.petycja.czarnaowca.org.

5. Dlaczego wegetarianie powinni przejść na weganizm? Wegetarianki zresztą też

Katarzyna Biernacka, była Prezeska Stowarzyszenia Empatia w tekście dla Owcy zachęca wegetarian do przejścia na weganizm. Polecamy do czytania w tandemie z naszymi 12 radami jak przejść z wegetarianizmu na weganizm (bezboleśnie i skutecznie).

Podziel się naszymi wpisami ze znajomymi i przyjaciółmi! Odwiedzaj także regularnie naszego bloga by dowiedzieć się kolejnych, nowych i ważnych rzeczy!

Poprzedni post

Następny post

Wesprzyj Owcę!

Wspierając nas sprawiasz, że historie zwierząt kończą się szczęśliwie.